Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GTA 3 Tradus in Româna - Proiect Finalizat!
#1
Comunitatea World of Gothic Romania este fericita sa va prezinte traducerea jocului GTA 3 Real in limba romana.

Aceasta este o prima versiune a traducerii asa ca este foarte posibil sa gasiti unele greseli gramaticale sau de traducere facute din neatentie sau din graba. In cazul in care sezizati o asemenea greseala sunteti rugati sa sesizati problema in topicul didicat acestui proiect de pe WoG.ro.

Tin sa mentionez faptul ca aceasta traducere si-a indreptat in principal atentia spre misiunile principale ale jocului si mai putin pe cele secundare, drept urmare dupa cum am mentionat si mai sus este posibil ca uneori sa intalniti unele fragmente de text netraduse.

Acest proiect a luat nastere datorita vointei si tenacitatii lui Luca Robert ajutat fiind la corectarea greselilor de Ionut, Bogdan si Cristi.

Pentru mai multe detalii in ceea ce priveste acest proiect si modul de descarcare al lui accesati TOPICUL aferent traducerii de pe forumul nostru.

*IMPORTANT!!* : Traducerea a fos testata doar pe GTA 3 REAL, daca ve-ti incerca aceasta varianta pe alte versiuni ale acestui joc o faceti pe propriul risc.

*IMPORTANT!!* : Nu ne asumam riscul in privinta niciunei eventuale stricaciuni provocate de acest patch.

Instalare: Doar copiati fisierul AMERICAN in folderul TEXT din folderul principal GTA3.

Tutorial pentru Iphone : http://www.worldofgothic.ro/forum/thread-4827.html
Link de download: http://www.gamefront.com/files/22198558/...Romana.rar
Link de download 2: http://www.fileshare.ro/e29032860
Sup
replyReply
#2
Vă mulţumesc pentru cele 63 de descărcări! Smile

VREAU SĂ VĂ ANUNŢ CĂ S-A FĂCUT UN WALKTOUGH!!!



TOATE RESPECTELE PENTRU MULTICLONE!
Sup
replyReply
#3
asa de mult ti-a placut gta 3 de l-ai tradus?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#4
Am spus de ce l-am tradus...era singurul joc din serie (generatia a 2-a) care nu era tradus in română!
Şi era mare păcat ca primul joc din generaţia sa să nu fie tradus.
Sup
replyReply
#5
Frumos tradus dar prefer in englezaSmirk.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#6
(10-01-2012, 06:49 PM)Hegan Wrote: Frumos tradus dar prefer in englezaSmirk.
Si eu.
replyReply
#7
Preferaţi ce vreţi. Haha
Sup
replyReply
#8
Mie imi place la jocurile Gta...ca atunci cand vin stresat de la scoala...parca ma descarc facand curse infernale de masini...si tot felul de misiuni. Gta-urile si heavy metalulHaha.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#9
Il jucam si eu mai de mult. E relaxant, intradevar. Si acum ca Warhell a facut si proiectul asta, va fi jucat si in romana.. Mie-mi place initiativa lui si chiar il felicitasem cand am auzit ca a terminat proiectul.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
da e o chestie fenomenala...gta 3 a fost unul dintre jocurile pe care le-am jucat cand eram mic.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [Tutorial] Grand Theft Auto 3 tradus in Romana pe iPhone SplitSecond 3 2,207 02-02-2013, 10:59 AM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)